Genel WhatsApp Grupları


Genel WhatsApp Grupları Kategorisindeki WhatsApp Grupları Listesi.
Bu kategoriye daha fazla WhatsApp Grubu ekleyebilirsiniz! Yeni Kanal Ekle

Filtreleme

Genel WhatsApp Grupları

Genel WhatsApp Grupları

24 Ocak 2009 yılında Jan Koum, Kaliforniya'da WhatsApp'ı kurdu. Koum anında WhatsApp adını seçti, çünkü kulağa «naber» gibi geldi ve bir hafta sonra doğum günü olan 24 Şubat 2009'da Kaliforniya'da WhatsApp Inc.'i kurdu. Ağustosda ise WhatsApp 2.0, iPhone için App Store'da yayınlandı. 2012 Ağustos ayında WhatsApp destek personeli, mesajların iOS ve Android için WhatsApp yazılımının «en son sürümünde» şifrelendiğini duyurdu.

2013 Ağustos ayında WhatsApp sesli mesajlaşmayı tanıttı. Kasım 2014 yılında WhatsApp, mesajları alıcılar tarafından okunduğunda gönderenleri uyaran «Okundu» adlı bir 2 mavi tik özelliğini sundu. Bir hafta içinde WhatsApp, kullanıcıların bu özelliği devre dışı bırakmasına olanak tanıyan bir güncelleme sundu. Ocak 2016 yılında Jan Koum, WhatsApp'ın kullanıcılarından yıllık 1 $ abonelik ücreti talep etmeyeceğini duyurdu.

Mart ayında WhatsApp, başlangıçta kullanıcıların PDF dosyalarını kişileriyle paylaşmasına izin veren belge paylaşım özelliğini sundu. 10 Mayısda WhatsApp, hem Windows hem de Mac işletim sistemleri için tanıtıldı. 25 Ekim 2018'de WhatsApp, Çıkartmalar için destek verdiğini duyurdu. 24 Şubat 2017 yılında WhatsApp daha büyük yenilik yaptı.