Öğrenci WhatsApp Grupları


Öğrenci WhatsApp Grupları Kategorisindeki WhatsApp Grupları Listesi.
Bu kategoriye daha fazla WhatsApp Grubu ekleyebilirsiniz! Yeni Kanal Ekle

Filtreleme

Öğrenci WhatsApp Grupları

Öğrenci WhatsApp Grupları

WhatsApp,WhatsApp 2009 yılında hayatımıza girdiğinden beri diğer uygulamalarda yapamadığımız, ulaşamadığımız birçok özelliği WhatsApp’da bulabilmekteyiz.

Bunlardan biri de WhatsApp Gruplarıdır.

WHATSAPP GRUPLARI 

WhatsApp’da biliyorsunuz ki sayısız kategoride birçok grup bulunmaktadır.

WhatsApp kullanan kişiler ihtiyaçlarına, zevklerine vb. özelliklerine göre istedikleri gruplara katılabilmektedir.

Bunlardan birisi de öğrenci gruplarıdır. Öğrenciler birbirleriyle ya da öğretmenleriyle WhatsApp öğrenci grupları aracılığıyla istedikleri yerden buluşabilmektedirler.

Bu sayede de soru çözümü, videolar, motivasyon ve kaygılarını düzeltmek vb. sorunlar için öğrenciler, birçok öğrenci WhatsApp gruplarına üye olmaktadırlar.

Biliyorsunuz ki öğrenciliğin birçok zor yanları oldukça fazladır. Ders çalışma süreleri, okul vakitleri, denemeler, koşturmacalar asla bitmez.

Öğrencilerin konuyu anlamasının en iyi yolları mevcuttur. Bunlar soru çözmek, videolu yayınlar izlemek, denemeler çözmektir. Bunları yapabilecekleri güvenilir kaynaklar bulmakta oldukça zordur.

Bu durumda öğrencilerin imdadına WhatsApp Öğrenci Grupşarı yetişmektedir.

ÖĞRENCİ WHATSAPP GRUPLARININ FAYDALARI NELERDİR?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi öğrenciler birçok alanda faydalanabilmektedir.

Öğrenci WhatsApp kanallarının faydalarını kısaca sıralarsak:

 • WhatsApp öğrenci soru gruplarıyla oldukça fazla soruyla karşılaşabilmektedirler. Bu sayede başarıları artmaktadır.

Aynı zamanda diğer birçok bilmedikleri yayınların sorularına da kolaylıkla ulaşabilmektedirler.

 • Derslerinde en başarılı oldukları hocaların WhatsApp gruplarını takip edebilirler.

Bu sayede öğrenciler ilgisini çeken, alanında başarılı hocalarla bire bir iletişim halinde olurlar.

 • Eğer siz öğretmenseniz öğrencilerinizin soru çözümlerini takip edebilir, onlara soru yollayabilir, denemeler atabilirsiniz.

Bu sayede öğrencilerle bağlantınız hiçbir zaman bitmez.

 • WhatsApp öğrenci gruplarının bir diğer faydası ise öğrencilerin diğer kendi gibi öğrencilerle tanışabilmesidir.

Bu sayede aynı durumda olan öğrenciler bir araya gelerek sınav taktiklerini, ders çalışırken neler yaptıklarını paylaşabilir. Hatta arkadaş olup birlikte çalışabilirler.

 • Öğrenciler bir araya gelerek çözemedikleri soruları çözebilirler.

Bu hem öğrencilerin birbirine olan ilişkilerini, dayanışmalarını kuvvetlendirir hem de çözemedikleri soruları da çözülmüş olur.

Bu şekilde çözülen soruların en büyük faydası asla unutulmamalarıdır. Bu sayede de öğrenciler başarılarını garantilemiş olmaktadırlar.

 • Aynı sınıftaki öğrenci arkadaşlarıyla beraber olan öğrenciler sınav tarihleri, sınavda çıkacak soruları ve sınavlar hakkında arkadaşlarında yardım isteyebilmektedirler.
 • Eğer öğrenciyseniz kendi WhatsApp öğrenci grubunuzu açarak diğer insanların katılmasını sağlayabilirsiniz.

Bu şekilde öğrenci olduğunuz için çözdüğünüz ya da çözeceğiniz soru bankalarını, kullandığınız yayınları, izlediğiniz videoları, beğendiğiniz kanalları paylaşarak diğer öğrencilerle bilgi alışverişi yapabilirsiniz.

 • Eğer öğretmenseniz ve bilgilerinizi paylaşmak istiyorsanız hemen bir WhatsApp öğrenci grubuyla tanıdığınız, tanımadığınız tüm öğrencilere ulaşabilirsiniz.

Öğrenci WhatsApp grubunuza katılan öğrencilerin sorularını çözebilirsiniz, öğrencilerinize yeni sorular atabilirsiniz, belirli aralıklarla öğrencilerinize denemeler çözdürebilirsiniz.

 • Öğrenci WhatsApp gruplarıyla eğer sınava hazırlanıyorsanız motivasyon videoları izleyebilirsiniz, sizleri rahatlatacak öğrenci tavsiyelerine bakabilirsiniz.

Sizinle aynı sınava girecek öğrencileriyle buluştuğunuz öğrenci WhatsApp gruplarında onlarla heyecanınızı, sınav taktiklerinizi ve birçok şeyi paylaşabilir aynı zamanda siz de onların neler yaptığını öğrenebilirsiniz.

Aynı zamanda sınava yaklaştığınız dönemlerde sınavda neler yapılıp neler yapılmayacağını da öğrenci WhatsApp gruplarıyla öğrenebilirsiniz.

İyi ki WhatsApp Öğrenci Grupları var!

ÖĞRENCİ WHATSAPP GRUPLARINA NASIL ÜYE OLUNUR?

Bu da aslında oldukça basittir. Öğrenci WhatsApp Grupları’na üye olmak için birçok yol vardır.

Öğrenci WhatsApp Gruplarına katılmak için:

 • Arama motorlarına ‘öğrenci WhatsApp Grupları’ aratarak bulunuz.

Ardından verilen linke tıkladıktan sonra WhatsApp’da kayıt olmak istediğiniz Grup size gösterilecektir.

Ardından aşağıda görülen ‘gruba katıl’ butonuna tıklayarak saniyeler içerisinde gruba kayıt olabilirsiniz. İşte bu kadar kolay!

 • Eğer öğrenci WhatsApp grubunu arkadaşlarınızdan duyduysanız arkadaşınızdan grubun linkini size yollamasını isteyebilirsiniz!

Arkadaşınız aracılığıyla size gelen WhatsApp linkine tıklayarak öğrenci WhatsApp grubuna tıklayın.

Öğrenci WhatsApp grubu göründükten sonra bir önceki maddede de yaptığınız gibi ‘gruba katıl’ butonuna tıklayarak grubun bir üyesi olabilirsiniz.

NASIL ÖĞRENCİ WHATSAPP GRUBU AÇABİLİRSİNİZ?

Kendi öğrenci grubunun olmasını isteyen kişiler için öğrenci WhatsApp grubu açmak hem zevkli hem de gurur vericidir. Artık kendi öğrenci bWhatsApp grubunuzdan soru çözümlerinizi paylaşabilir ve diğer birçok şeyi tıpkı sizin gibi öğrencilerle paylaşabilirsiniz.

Öncelikle öğrenci WhatsApp grubu nasıl açılır ona bakalım. Kısaca öğrenci WhatsApp grubu açmayı anlatırsak:

 • Öncelikle WhatsApp uygulamanıza girin.
 • Sağ alanda bulunan ayarlar simgesinden “Yeni Grup” seçeneğine tıklayın.
 • Öncelikle grup adını ve grup simgenizi belirleyiniz. “Grup adını” belirleyip işleme devam edebilir ve simgenizi daha sonra seçebilirsiniz. İleri seçeneğine tıklıyoruz.
 • Gruba katılmasını istediğiniz katılımcıları “Gruba katılımcı ekle” seçeneği ile ekleyebilirsiniz. Grubu oluşturmak için en azından bir kişiyi eklemeniz gerekmektedir. Katılımcı belirledikten sonra “Oluştur” seçeneğine tıklıyoruz.
 • İlgili seçeneği tıkladıktan sonra grubunuz kurulmuş olacaktır. Grubunuzu kurduktan sonra grup içeriğine girerek gerekli ayarları ve düzenlemeleri yapabilirsiniz.

İşte bu kadar yeni öğrenci WhatsApp grubunuz hazır!